Jak prawidłowo dbać o dziąsła?

Jak prawidłowo dbać o dziąsła?

Zdrowe dziąsła są bardzo ważne w życiu każdego z nas, ponieważ mają wpływ nie tylko na stan zębów, ale również całego organizmu. Na szczęście wystarczy stosować podstawowe zasady higieny jamy ustnej, aby uniknąć podstawowych chorób.

  • Po pierwsze

Regularne szczotkowanie zębów jest bardzo ważne. Należy szczotkować zęby przez co najmniej 2 minuty minimum dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Zasada wprost banalna, jednak wykonana nieprawidłowo lub przy użyciu źle dobranej szczoteczki może spowodować więcej szkód niż pożytku.

  • Po drugie

Użycie nici dentystycznych jest konieczne, ponieważ szczoteczka nie dociera do wszystkich przestrzeni między zębowych w których zbierają się resztki pożywienia, które są doskonałą pożywką dla bakterii.

  • Po trzecie

Nic nie zastąpi regularnych wizyt u stomatologa, który jest w stanie wychwycić np. próchnicę we wczesnym stadium rozwoju i zapobiec jej rozprzestrzenieniu. Dodatkowo doświadczony stomatolog podpowie nam jak szczególnie dbać o jamę ustną, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna w zależności od stanu uzębienia.

  • Po czwarte

Bardzo ważna jest odpowiednia dieta, która jest w stanie wzmocnić nasz organizm oraz pozwala na uniknięcie niechcianych przebarwień, które powstają w wyniku picia mocnej herbaty, kawy, palenia papierosów czy picia czerwonego wina.

Stosując te podstawowe zasady higieny jamy ustnej z pewnością pomogą nam zachować zdrowe dziąsła oraz cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.

SOCIAL MEDIA:

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !