Rodzaje wypełnień dentystycznych – wypełnienie wypełnieniu nierówne

Rodzaje wypełnień dentystycznych – wypełnienie wypełnieniu nierówne

Z czasem każdy ząb się ściera i potrzebuje wypełnienia. Warto jest się dowiedzieć o coś więcej o wypełnieniach, ponieważ rodzaj użytego materiału jest bardzo ważny. To od niego zależy estetyka i trwałość, a często również ma wpływ na ewentualny rozwój próchnicy.

Amalgamaty

Ten materiał był w ostatnich latach często używany. Wiele starszych osób jeszcze posiada takie wypełnienia. Można je rozpoznać po srebrnej barwie. Jest on trwały, ponieważ został stworzony ze stopów kilku metali. W ich skład wchodzi rtęć, srebro, każdym, cyna i miedź. Pierwszy składnik w większych ilościach jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Wiele osób nie chciało stosować takich plomb ze względu na uwalniającą się rtęć. Jednak tych wypełnień nie trzeba się obawiać. W zwykłym posiłku można znaleźć dużo więcej rtęci niż podczas jego uwalniania. Jednak do rezygnacji z tego materiału duży wpływ miał również kolor. Nie wyglądał estetycznie.

Kompozyty

Obecnie najpopularniejszym materiałem do wypełnień są kompozyty. Utrwalają się podczas użycia lampy polimeryzacyjnej. Dużą zaletą tego rozwiązania jest kolor zbliżony do barwy zębów. Ciężko jest je rozpoznać i ładnie wyglądają. Wiele osób się na nie decyduje, choć ten materiał wytrzymuje krócej. Główne widełki to od 3 do 10 lat. Trzeba również uważać na kawę czy papierosy, ponieważ wypełnienia kompozytowe są podatne na przebarwienia.

 

Tagi:
SOCIAL MEDIA:

Drodzy Pacjenci 

Zgodnie z Państwa sugestiami pod jednym z ostatnich postów informujemy, że od 14.04.2020r. zaczynamy pełnić dyżury stomatologiczne we wszystkich lokalizacjach GCS  

10.04.2020r. (piątek) będzie czynna rejestracja w godzinach 10:00-16:00 pod numerem telefonu 58 692 64 89.

U nas uzyskasz pomoc stomatologiczną w przypadku:

Złamania zęba
Ostrego Bólu zęba
Ropnia
Opuchlizny
Urazu zęba

Informacja dla Pacjentów

📍 Rejestracja telefoniczna ☎️ pod numerami telefonu 58 692 64 89 , 58 661 88 08, 782 282 703 oraz mailowa pod adresem kontakt@gdanskiecentrumstomatologiczne.pl
📍 Na umówioną wizytę prosimy o przychodzenie do gabinetu bez osób towarzyszących. Obostrzenia nie dotyczą osób niepełnoletnich oraz niepełnosprawnych.
📍 Prosimy, aby przychodzić na umówione wizyty punktualnie w celu uniknięcia zgromadzeń w poczekalni.
📍 Zachęcamy do płatności kartą.

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !