Jak w ciąży dbać o zęby?

Jak w ciąży dbać o zęby

Jak w ciąży dbać o zęby?

Ciąża to szczególny okres dla każdej kobiety. W tym czasie poświęcamy znacznie więcej uwagi na dbanie o siebie. Przede wszystkim bardzo ważna jest higiena, szczególnie jamy ustnej.
Jest to związane z gromadzeniem się nie tylko resztek pokarmu w jamie ustnej, ale również bakterii, które są odpowiedzialne za powstanie próchnicy, przeróżnych chorób oraz stanów zapalnych, które mogą bardzo źle wpływać na ciążę.

Hormony, zła dieta i często pojawiające się wymioty nie wpływają pozytywnie na stan naszego uzębienia, dlatego regularne wizyty u stomatologa są bardzo ważne w czasie ciąży.
Należy również pamiętać o częstym szczotkowaniu zębów, ponieważ hormony w czasie ciąży sprawiają, że zmienia się ph co bardzo często jest przyczyną pojawienia się stanu zapalnego w jakie ustnej. Niestety problem ten dotyczy nawet 50% ciężarnych.
Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej pasty do zębów w tym czasie, która będzie likwidowała stan zapalny i zwalczała wszystkie bakterie. Jeżeli w ciąży odrzuca Cię zapach miętowej postaw na pastę ziołową, jednak nigdy nie rezygnuj ze szczotkowania zębów.

SOCIAL MEDIA:

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !