Jak dbać o implanty

Jak dbać o implanty

Jak dbać o implanty

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, nie tylko dla osób posiadających tytanowe implanty, ale dla każdego człowieka, ponieważ zapewnia zdrowe zęby.

Implanty zębowe są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z utratą własnego uzębienia. Należy jednak pamiętać, że mimo iż tytanowe implanty są odporne na kwasy wydzielane przez bakterie należy o nie szczególnie dbać może czasami nawet bardziej niż o swoje zęby.

Nietypowa budowa implantu przyczynia się do osadzania kamienia nazębnego oraz bardzo często gromadzenia resztek pokarmowych, które bardzo często są powodem zapalenia, które może powodować odsłonięciem implantu.

Regularna higiena jamy ustnej sprawi, że implanty posłużą nam na wiele lat. Bardzo ważne jest używanie nici dentystycznych i irygatorów, które pozwalają na szybkie usunięcie resztek pokarmowych. Warto również używać na przemian szczoteczki elektrycznej i manualnej, ponieważ każda z nich posiada inną końcówkę i pozwala na dotarcie do wszystkich przestrzeni między zębowych.

Implanty nie posiadają ogólnego terminu przydatności, ponieważ jest on uzależniony od sposobu w jaki o nie dbamy.

SOCIAL MEDIA:

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !