Kiedy iść do lekarza z ząbkującym maluchem?

Kiedy iść do lekarza z ząbkującym maluchem

Kiedy iść do lekarza z ząbkującym maluchem?

Okres wyżynania się ząbków u malucha jest szczególnie trudnym okresem dla rodziców. Kiedy jednak iść do lekarza z ząbkującym maluchem?

Tak naprawdę okres ząbkowania u każdego dziecka wgląda inaczej, nie ma na to reguły. Zazwyczaj zaczyna się między 6 – 9 miesiącem życia malucha. Idealny czas na pierwszą wizytę u stomatologa to pojawienie się pierwszego zęba.  Jest to bardzo ważne, aby nie przeoczyć tego momentu i od najmłodszych lat dbać o to, aby już pierwsze mleczne ząbki dziecka były zdrowe i rozwijały się prawidłowo. Regularne wizyty u stomatologa podczas wyżynania się ząbków są bardzo ważne, ponieważ mamy możliwość sprawdzenia czy ząbki rosną tak, jak powinny. Takie działania pozytywnie zaowocują w przyszłości dziecka, kiedy w miejsce mleczaków zaczną pojawiać się drugie zęby. Jeżeli zaniedbamy mleczne zęby, nie zwracając uwagi na choroby i próchnicę to w takim środowisku pojawiające się drugie zęby, również będą narażone na choroby.

Podczas pierwszej wizyty u stomatologa z maluchem podczas ząbkowania dowiecie się jak dbać o higienę jamy ustnej maluszka oraz jak ulżyć mu w tym trudnym czasie.

Bardzo często podczas ząbkowania pojawiają się gorączka, biegunka i brak apetytu. Nie należy tego stanu lekceważyć, zwłaszcza gdy temperatura przekracza 380 od trzech dni a leki przeciwgorączkowe nie pomagają. W takim przypadku niezwłocznie należy udać się do stomatologa.

SOCIAL MEDIA:

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !