Czy w ciąży można stosować znieczulenie zęba?

Czy w ciąży można stosować znieczulenie zęba

Czy w ciąży można stosować znieczulenie zęba?

Ciąża to stan błogosławiony, w którym każda kobieta nabiera jeszcze więcej wdzięku. Niestety ciąża to również okres, w którym kobieta szczególnie musi dbać o siebie, jednocześnie dbając o dziecko. Zazwyczaj zajście w ciąże wiąże się ze zmianami w organizmie, chociażby takimi jak zmiana ph śliny w jamie ustnej.

Skutkiem są zapalenia dziąseł i możliwość zwiększenia się problemów związanych ze stanem uzębienia.

Pielęgnacyjne zabiegi stomatologiczne nie stanowią większego problemu, jednak zdarzają się sytuacje w których niezbędne jest np. leczenia kanałowe. Co w takim przypadku?

Rozwój medycyny spowodował, że takich zabiegów nie przeprowadza się już na tak zwanego „żywca”, również u kobiet ciężarnych. Oznacza to, że znieczulenie w ciąży jest dopuszczalne. Warto pamiętać jedynie, że lepiej unikać znieczulenia w pierwszym trymestrze i jeżeli to tylko możliwe, należy odłożyć zabieg na drugi trymestr ciąży.

Każdy lekarz stomatolog doskonale wie, że adrenalina, która jest jednym ze składników niektórych znieczuleń nie służy ciąży, dlatego tego rodzaju znieczulenia nie są stosowane dla pań w ciąży.

Często większym zagrożeniem dla dziecka jest sam strach, a wręcz panika spowodowane koniecznością leczenia zębów niż znieczulenie.

W naszym gabinecie stosujemy środki w pełni bezpieczne dla przyszłych mam!  

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !