Stomatologia Estetyczna

Stomatologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina stomatologii, zajmująca się poprawą wyglądu uzębienia i twarzy.

Powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny, lśniący uśmiech. Mogła się rozwinąć dzięki postępowi w dziedzinie materiałów i technik stomatologicznych. Piękny uśmiech, który przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia, pozytywnej samooceny i pewności siebie, stał się znaczącym atutem nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Piękny uśmiech to zęby zdrowe, białe, ustawione równo, w pełnych łukach zębowych. Uzyskanie takiego efektu wymaga nie tylko wykorzystania najnowocześniejszych technologii, pełnego zaangażowania lekarza oraz ścisłego współdziałania poszczególnych dziedzin stomatologii.

stomatologia estetyczna Gdańsk

WYBIELANIE ZĘBÓW

W celu zapewnienia pacjentom efektu olśniewająco białego uśmiechu w Gdańskim Centrum Stomatologicznym mamy do dyspozycji różne techniki wybielania zębów, w systemie gabinetowym, oraz domowym.

WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH

Wybielanie wewnętrzne jest sposobem rozjaśniania koron zębów wcześniej leczonych kanałowo, jak również zębów, które zmieniły kolor po urazie lub z przyczyn nieznanych.

KOREKTA KSZTAŁTU ZĘBÓW MATERIAŁAMI KOMPOZYTOWYMI

W stomatologii estetycznej obowiązuje zasada minimum ingerencji przy maksimum efektu, postępowanie zawsze rozpoczyna się więc od jak najmniej inwazyjnych metod.

LICÓWKI CERAMICZNE

To kolejny krok w procesie poprawy estetyki zębów, stosowany w przypadku silnych, rozległych przebarwień zębów opornych na systemy wybielające, starcia zębów czy silnego niedorozwoju szkliwa.

WARTO WIEDZIEĆ !

1. Czy każdy może sobie wybielić zęby?

Stosowane w Gdańskim Centrum Stomatologicznym metody wybielania są wysoce bezpieczne, istnieją jednak pewne ograniczenia ich stosowania:- nie powinny być stosowane u kobiet ciężarnych i karmiących, gdyż nie przeprowadzono badań co do wpływu na rozwijający się organizm;- nie należy wybielać zębów u dzieci poniżej 14 roku życia, a także u osób z rozpoznaną alergią na nadtlenki i żywice.

2. Czy wszystkie zęby można wybielić?

W ogromnej przewadze przypadków - tak. Najlepszymi kandydatami do wybielania zębów są pacjenci z naturalnie ciemnymi zębami, z przebarwieniami od kawy, mocnej herbaty, papierosów lub zmianami pochodzenia genetycznego. Jednak żadna z metod wybielania nie daje gwarancji powodzenia w stu procentach. Zdarzają się przypadki bardzo silnych przebarwień opornych na działania środków wybielających np. rozległe przebarwienia poantybiotykowe. Nie są to jednak sytuacje bez wyjścia. Rozwiązaniem problemu są tu licówki ceramiczne lub korony protetyczne zapewniające doskonały efekt estetyczny.

3. Czy preparaty wybielające uszkadzają zęby?

Z licznych badań naukowych wynika, że metody wybielania zębów są zupełnie nieszkodliwe dla szkliwa zębów. Nie dochodzi do osłabienia struktury twardych tkanek zęba, ani zwiększenia podatności na próchnicę.

4. Czy wybielaniu towarzyszą efekty uboczne?

Niekiedy może wystąpić nieznaczna nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne np. zimno, ciepło i zaczerwienienie dziąseł. Jednak zastosowanie specjalnych preparatów znosi tę dolegliwość bezpowrotnie.

5. Czego unikać podczas wybielania zębów?

Aby nie wpływać negatywnie na proces wybielania zębów podczas kuracji nie należy:- palić papierosów;- spożywać kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, koloryzowanych napojów, owoców cytrusowych, soków owocowych i leków przeciwko nadkwasocie żołądka;- stosować jednocześnie innych środków wybielających;- pić i jeść gdy założone są szyny.

6. Czy przed wybielaniem trzeba wymienić nieestetyczne wypełnienia?

Preparaty wybielające nie działają na wypełnienia kompozytowe czy korony protetyczne. Dlatego wymiana nieestetycznych wypełnień przed rozpoczęciem wybielania nie zawsze ma sens. W niektórych przypadkach dokonujemy wymiany wypełnienia przed wybielaniem. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie i decyzję co do kolejności zabiegów podejmuje lekarz. Najodpowiedniejszym na to momentem, z dopasowaniem całości do nowego koloru, jest okres ok. 2 tygodni po zakończeniu wybielania, kiedy to ustala się ostateczny efekt kuracji. Przed rozpoczęciem kuracji konieczne jest:- oczyszczenie zębów osadu i kamienia nazębnego;- wypełnienie ubytków próchnicowych materiałem prowizorycznym;- wymiana wypełnień nieszczelnych (materiał prowizoryczny);- prawidłowy stan tkanek przyzębia.

Jedna z najnowocześniejszych placówek stomatologicznych w Polsce..

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !