Leczenie kobiet w ciąży

leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży

Zachowanie zdrowych zębów w ciąży jest bardzo ważne nie tylko dla przyszłej mamy, ale również dla rozwijającego się płodu. Dlatego odwiedziny u stomatologa w stanie błogosławionym są nie tylko bezpieczne, ale wręcz konieczne.

W czasie oczekiwania na rozwiązanie ciąży regularne wizyty u stomatologa gwarantują zachowanie zdrowia jamy ustnej. Rutynowy przegląd przynajmniej raz w każdym trymestrze powinien w zupełności wystarczyć.

Warto pamiętać, że kobieta w ciąży jest o wiele bardziej narażona na choroby jamy ustnej, które często są efektem braku witamin.

Ból zęba a ciąża

Pamiętaj, że takiej sytuacji całkowicie nie można odkładać na później i bezzwłocznie należy udać się do stomatologa. Leczenie zębów w ciąży jest w pełni bezpieczne i nie należy się go obawiać.

Próchnica w ciąży jest bardzo niebezpieczna zarówno dla matki, jak i dziecka. Utrzymujący się stan zapalny może być przyczyną przedwczesnego porodu.

Wiele kobiet obawia się leczenia stomatologicznego ze względu na znieczulenie w ciąży. Jednak ich obawy są całkowicie bezpodstawne, ponieważ środki uśmierzające ból stosowane w czasie ciąży są całkowicie bezpieczne dla rozwijającego się płodu.

 

Wybierając się do stomatologa poinformuj go koniecznie,

że jesteś w ciąży!

 

Najlepiej, gdy uda się wyleczyć zęby, jeszcze przed zajściem w ciążę, jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości warto zrobić to w pierwszym trymestrze.

Comments are closed.

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !