Jak przygotować malucha na wizytę u stomatologa

Jak przygotować malucha na wizytę u stomatologa

Jak przygotować malucha na wizytę u stomatologa

Wizyty u dentysty nie są niczym przyjemnym. Szczególnie dla małego dziecka, które słyszało mnóstwo “bajek” na jego temat. Jednak to on pomaga nam się pozbyć dolegliwości związanych z uzębieniem.

Pierwsza wizyta

Najważniejsze są pierwsze wizyty u stomatologa. Wtedy dziecko widzi, że lekarz nic złego nie robi. Jego miłe zachowanie wyrabia u dziecka dobry obraz. Dzięki czemu kolejne wizyty nie stresują malucha. Idzie on jak do przyjaciela. Regularne wizyty u stomatologa nie będą niczym nowym dla dziecka, dlatego nie będzie stawiało oporów.

Uświadomienie

Najważniejsze jest aby uświadomić dziecko, że lekarz jest przyjacielem. Pomaga pozbyć się próchnicy. Jest takim bohaterem, który nie nosi peleryny. Walczy z wrogami w jamie ustnej. Wiele dzieci słyszało negatywne opinie o dentyście, przez co boją się do niego chodzić. Trzeba je zaciągać siłą, a wcale tak być nie powinno. Lekarz nie jest od sprawiania bólu i dziecko musi to wiedzieć.

Zmiana nazwy

Dentysta się kojarzy bardzo źle. To przecież do niego się idzie, gdy bolą zęby. Jednak zmiana tej nazwy na stomatolog kojarzy już się dużo lepiej. Oboje zajmują się tym samym, a lekka zmiana nazwy da dziecku trochę ulgi. Nie warto jest również straszyć dziecka dentystą czy stomatologiem. Może to wywołać tragiczne efekty.

Nagroda

Idealnym pomysłem jest nagradzanie dziecka za dobre zachowanie. Jeśli będzie grzeczne to dostanie małą nagrodę. Może być to jakaś zabawka lub słodycze.

SOCIAL MEDIA:

Drodzy Pacjenci 

Zgodnie z Państwa sugestiami pod jednym z ostatnich postów informujemy, że od 14.04.2020r. zaczynamy pełnić dyżury stomatologiczne we wszystkich lokalizacjach GCS  

10.04.2020r. (piątek) będzie czynna rejestracja w godzinach 10:00-16:00 pod numerem telefonu 58 692 64 89.

U nas uzyskasz pomoc stomatologiczną w przypadku:

Złamania zęba
Ostrego Bólu zęba
Ropnia
Opuchlizny
Urazu zęba

Informacja dla Pacjentów

📍 Rejestracja telefoniczna ☎️ pod numerami telefonu 58 692 64 89 , 58 661 88 08, 782 282 703 oraz mailowa pod adresem kontakt@gdanskiecentrumstomatologiczne.pl
📍 Na umówioną wizytę prosimy o przychodzenie do gabinetu bez osób towarzyszących. Obostrzenia nie dotyczą osób niepełnoletnich oraz niepełnosprawnych.
📍 Prosimy, aby przychodzić na umówione wizyty punktualnie w celu uniknięcia zgromadzeń w poczekalni.
📍 Zachęcamy do płatności kartą.

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !