Kalendarz ząbkowania

Kalendarz ząbkowania

Każdy organizm jest inny, dlatego ząbkowanie u dzieci odbywa się w różnym czasie.  Wiele rodziców panikuje, gdy ich dziecko kończy prawie rok i ma tylko 2 zęby. W monitorowaniu posłuży Ci kalendarz ząbkowania.

Pierwsze zawsze wyrastają zęby dolne – jedynki. Odbywa się to zazwyczaj między szóstym a dziewiątym miesiącem. Zdarza się, że widać je w 4 miesiącu bądź nawet w 12. Wszystko zależy od organizmu.

Następne są dwójki i czwórki. Dopiero potem trójki i na samym końcu piątki. Szóstek możemy spodziewać się około 6 roku życia.  Zęby wyrastają naprzemiennie bądź w tym samym czasie co dół i góry. Dla wielu rodziców jest to bardzo ważna kwestia, dlatego zapisują daty pojawienia się poszczególnych zębów.

Okres ząbkowania zazwyczaj poprzedza obfite ślinienie się malucha i wpychanie wszystkiego do buzi. Podczas samego ząbkowania pojawiają się biegunki, wymioty i gorączka. Jednak bez względu na ilość wyrżniętych mleczaków bądź ich brak należy dbać o jamę ustną niemowlaka. Służą do tego specjalne silikonowe nakładki na palec.

Comments are closed.

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !