Sposoby na odbudowanie części zęba

Sposoby na odbudowanie części zęba

Obecnie istnieją metody, dzięki którym istnieje możliwość odbudowania zęba w całości. Dzięki ich zastosowaniu nawet mocno uszkodzony ząb można uratować bez konieczności wyrywania.

O odbudowie zęba mówimy, kiedy jego korona zostaje uszkodzona po przez próchnicę, leczenie kanałowe lub w skutek urazu.

Sposoby na odbudowanie zęba:

  • Odbudowa zęba kompozytem

Odbudowa zęba kompozytem to powszechna metoda, ponieważ znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach. Nie ma negatywnego wpływu na stan zdrowia oraz jest stosunkowo tania w stosunku do innych metod stosowanych na rynku. Kompozyt jest wykonany ze specjalistycznej żywicy, która znacznie polepsza wygląd uzębienia. Metoda ta jest jednak stosowana jedynie na zębach niedotkniętych próchnicą.

  • Odbudowa na włóknie szklanym

Włókno szklane jest o wiele trwalszym materiałem niż żywica o ile nie najtrwalszym stosowanym w stomatologii. Podczas zabiegu włókno szklane zostaje wprowadzone do kanału zębowego co gwarantuje jego stabilność oraz odporność na uszkodzenia. Taki ząb wygląda w pełni estetycznie zachowując piękny wygląd oraz naturalny kolor.

Istnieją jeszcze estetyczne sposoby odbudowy zęba mające na celu poprawienie ich naturalnego wyglądu. Taki zabieg pozwala na uzupełnienie braków w zębach, zmianę ich kształtu oraz barwy, aby znów cieszyć się pięknym uśmiechem.

  • Licówki

Licówki wytrzymują nawet do 10 lat i najczęściej są stosowane na przednich zębach. Licówki to cieniutkie płaty porcelany na stałe przymocowane do zębów, które doskonale oddają naturalne uzębienie. Jest to zabieg estetyczny, ponieważ jego celem jest zatuszowanie niedoskonałości zębowych jak plomby, nieodpowiedni kształt zęba czy szpary między zębowe.

  • Korona protetyczna

Korona protetyczna osłania ząb i tworzy jego naturalny wygląd. Pacjent posiadając koronę protetyczną nie czuje ucisku i wydaje mu się, że ma naturalnego zęba. Są one bardzo często wykorzystywane w stomatologii ze względu na estetyczny wygląd.

Comments are closed.

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !