Kilka kroków do czystych zębów. Jak korzystać ze szczoteczki elektrycznej?

szczoteczka elektryczna

Kilka kroków do czystych zębów. Jak korzystać ze szczoteczki elektrycznej?

Szczoteczka elektroniczna gości w domach coraz większej liczby osób. W założeniu, szczoteczka elektryczna ma znacznie ułatwić codzienne czyszczenie zębów i jednocześnie spowodować, że mycie będzie dokładniejsze.

W jaki sposób rozpocząć przygodę z szczoteczką  elektryczną?

W pierwszym kroku musimy pamiętać, że bez prądu ani rusz! Szczoteczka, która jest nienaładowana może służyć jedynie jako ta manualna, więc mija się to z celem. Warto szczoteczkę zawsze trzymać na stacji ładującej, by mieć pewność, że szczoteczka jest gotowa do użytku.

Jak wiadomo wszystko się po czasie zużywa a regularna wymiana szczoteczek manualnych to podstawa! Zaletą szczoteczki elektrycznej jest możliwość wymiany samej główki, dlatego krokiem drugim korzystania z tego rodzaju szczoteczki powinna być wymiana główki, by była miękka.

Mycie

Przygotowując się do mycia zębów, warto podzielić zęby na cztery obszary, rozpoczynając mycie od dwóch górnych części. Czas i ułożenie szczoteczki nie zostają bez znaczenia. Jak powszechnie wiadomo, zęby powinno się szczotkować minimum 2 minuty. Dzieląc ten czas na cztery obszary, otrzymujemy wynik, mówiący, że na każdy obszar powinniśmy poświęcić minimum 30 sekund.

Szczotkując pod kątem 45 stopni, zapewniamy sobie najlepsze rezultaty, nie zapominając na koniec o czyszczeniu języka.

Po zakończeniu mycia należy wyciągnąć główkę szczoteczki, dokładnie ją wypłukać pod strumieniem bieżącej wody. Wyczyszczoną i osuszoną główkę instalujemy do rączki szczoteczki i odkładamy na stację ładującą.

Czyszczenie zębów z użyciem szczoteczki elektrycznej jest skuteczne i bardzo łatwe, należy jednak pamiętać o kilku wymienionych przez nas szczegółach.

Na profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne takie jak usuwanie kamienia nazębnego, zapraszamy do naszego gabinetu!

Na już potrzebna ekstrakcja (usunięcie) zęba ?
Specjalnie dla Was posiadamy wiele terminów na wizytę w naszym oddziale w Gdyni !
Umów się już dziś !

Tel. 58 661 88 08

Nasze Rejestratorki, postarają się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania !